Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

computer monitor

Kurslarımızı İnceleyin...Dersler Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın...

Kurslarımız Keman Dersi , Gitar Dersi , Piyano Dersi , Viyola , Konservatuara Hazırlık Eğitimi , Şan Eğitimi , Çello Dersi , Bas Gitar Dersi , Bağlama Dersi ,

Yan Flüt

blog post image

Bilinen en eski enstrümanlardan olan, kökleri MÖ. 200 - 500' lü yıllara dayanan enstrüman, bu çağlarda belli bir metodu olmaksızın, çeşitli şekillerde üretilmiş  ve kullanılmıştır.

Bilinen modern flüte en yakın  üretim 12. Yüzyıl da Avrupa' da Alman Flütü ismiyle üretilmiş, 17. Yüzyılda Tehobald Boehm tarafından modern flüt üretilmiştir. Hatta yan flüte Boehm Flute de denmektedir.

Yan Flüt ağızlık, gövde ve ayak ismi verilen 3 parçadan oluşur. Sol anahtarı kullanan enstrüman "Dilsiz Nefesli Çalgılar" grubunda anılmaktadır.

 

Birebir ders sizinle öğretmenimiz arasındaki bilgi alışverişinin en üst düzeyde olduğu ders şeklidir. Bu şekilde anlatılan konu öğrenci tarafından en kolay şekilde kavranmış ve dolayısıyla uygulanmış olur. Birebir derste yapılan egzersizle ilgili aklınıza takılan bir soruyu öğretmenimize o anda yöneltebilirsiniz fakat bu durumun grup derste gerçekleşme imkanı daha kısıtlıdır. Birebir derste hatalar anında düzeltilebilir ve bu sayede daha kısa bir sürede ilerleme sağlanır.